| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Sunt clasa aX-a si vreau sa ma transfer la un alt liceu, dar nu pot sa intru pentru ca nu am dat in clasa a VIII-a bilingvul.
Am auzit pe hol de la niste elevi tot de clasa aX-a ca si ei ar vrea sa se mute si, deja invata pentru. bilingv(erau 4 elevi).
Este adevarat?

Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| yumeee a răspuns:

Păi eu sunt la bilingv şi s-au transferat 3 în clasa mea dar aveau bilingv-ul dat.se dă o diferenţă, aşa ştiu, nu văd de ce ar fi altfel în cazul bilingv-ului.
Dar de ce nu îi întrebi pe ăia 4?