| Bogdan_Raul_2003 a întrebat:

Buna, sunt cls a 8-a și am o nedumerire, când trebuie să ridicăm fișele de înscriere de la noi de la școală și să le ducem la liceele la care am dat probele de aptitudini?(liceul respectiv nu are cod )

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Inainte de inscrierea propriu -zisa trebuie sa stii daca ai fost sau nu admisa la liceul/clasa pentru care ai sustinut probe de aptitudini! Listele cu candidatii admisi se vor publica abia in 27 iunie 2018! Candidatii admisi NU participa la repartitia computerizata adica, nu completeaza coduri pe fisa de inscriere!
In cazul in care NU te vei regasi in lista celor admisi, in data de 28 iunie 2018, ridici anexa la fisa de inscriere de la secretariatul liceului la care ai sustinut probele de aptitudini si o vei duce la scoala gimnaziala absolvita. Apoi, in perioada 29 iunie-3 iulie,vei completa (ajutat de un parinte) pe fisa de inscriere, in ordinea preferintelor, codurile optiunilor pentru profilurile, specializarile de pregatire dorite.

p.s. Liceul respectiv nu are un cod tocmai pentru motivul ca, cei care au fost admisi la acel liceu NU participa la repartitia computerizata (nu completeaza coduri pe fisa de inscriere!).

| Lioana a răspuns:

Trebuie sa mergi luni, 25 iunie, la scoala unde ai absolvit gimnaziul si sa ceri de la secretariat Fișa de Înscriere, fișă pe care trebuie sa o duci in aceeași zi la liceul la care ai dat probele de aptitudini. Ea va conține datele școlii tale de proveniență, datele tale personale, mediile tale generale, media de la Evaluarea Nationala si Media de Admitere.
Doar luni se poate face acest lucru.

| Niceprincess2003 a răspuns:

Chiar asta voiam și eu sa întreb happy