| Ralluca96 a întrebat:

Buna happy Sunt in clasa a 12a si as vrea sa aplic la facultatea de litere UBB Cluj. Ce parere aveti? Atat despre facultatea in sine cat si despre filiera aleasa, precizez ca voi opta pentru engleza-chineza. Multumesc!

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Fata de mai sus sigur nu a fost studenta a acestei facultati nici nu are habar despre ce vorbeste laughing
In fine, engleza e deja comuna si usoara, toata lumea o stie.Chineza e foarte grea dar daca o inveti serios te ai scos, adica o sa ai multe oportunitati...limbile astea mai rar stiute sunt platite foarte bine in Romania si tarile vecine.Adica poti lucra in ambasade, aeroporturi, ca traducator, poti fi profesor, ghid turistic si poti lucra si in companii private. Oriunde vei avea un salariu suficient de mare.Job uri se gasesc dar trebuie sa inveti foarte bine...

| Xelon a răspuns:

Buna,ca fosta studenta a acestei facultati pot sa te asigur ca ai face o alegere foarte buna mergand la sectia de engleza.Profesori sunt faoarte buni.In ceea ce priveste sectia de chineza colegi care au fost acolo au spus ca este foarte interesant si iti pot aduca multe benefici dupa teriminarea facultati, cred ca ai face o alegere foarte buna. Sper ca te-am ajutat.