| anonim_4396 a întrebat:

Buna sunt in clasa a 12a si bacu se apropie cu pasi repezi, mie o frica ca de moarte.Trebuie sa il dau la mate,bio, romana(desi nu am vrut la profil asta si atunci cand am vrut sa ma transfer nu m-au lasat)si nu m-am apucat inca de invatat., din semestrul 2 vreau sa ma pun cu burta pe carte.La romana si biologie e de tocit dar eu invata cuvant cu cuvant si imi ia fff mult timp plus ca nici nu tin minte mult dupa ce le-am invatat.Mie tare frica, cum sa invat atatea opere la romana, voi cum ati invatat(cei care au dat bacu in anii trecutii)? funda si restul vot

Răspuns Câştigător
| komy1414 a răspuns:

Deci eu am dat din aceleasi materi ca si tine. Am invatat serios doar in semestrul doi, (dar am invatat mereu) desi am invatat mult nu pot spune ca a fost usor, am intrat totusi cu zambetul pe buze in sala de examen deoarece eram sigur ca il voi lua. Simteam asta. Asa a si fost l-am luat din prima happy Sa nu ai emotii deloc, e doar un alt test serios in viata. Daca nu il iei nu e capat de linie. Ai multe sanse, chiar daca nu e usor. Mult succes!

1 răspuns:
| คηηє a răspuns:

Si eu am fost la stiinte ale naturii, este greu recunosc. Trebuia sa inveti tot de cand ai intrat la liceu, mintea ta nu e exersata pentru memorat. Iti recomand MemoPlus, este pastila care te ajuta sa retii mai usor. O iei cu 30 minute inainte sa inveti si o sa vezi ca o sa retii mult mai usor. Fundita? puppy dog eyes
Have a good day!