| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU, legat de bac care se apropie cu pași mari, acum de câteva zile învăț la biologie, cei care ați dat bacul din bio ce sfaturi îmi dați, ce este mai important de învățat și cum sa înveți mai ușor, sa rețin mai ușor?
Dar legat de mate? Eu dau bacul din mate, romana și biologie.
Dau funda și va salut happy

Răspuns Câştigător
| Aasdfghj a răspuns:

Ce alegere ai facut? Eu am dat anatomia. Mi s-a parut mult mai usoara decat vegetala si animala. Cumpara carti cu variante si fa cat mai multe. Eu am invatat dintr-un memorator. Am luat fiecare lectie si am citit-o apoi incercam sa redau ceea ce citeam. Trebuie sa inveti logic, sa intelegi ce scrie acolo. La mine a functionat, drept rasplata am luat o nota mare.
Pentru mate, tot ce pot sa spun este sa iti iei meditator sau sa inveti cu cineva. Altfel nu o sa te descurci decat daca stii foarte bine matematica. La romana trebuie sa te axezi foarte mult pe parte a 3-a. Invata foarte bine comentariile si exerseaza mult pentru partea a 2-a si sa nu lasi niciun subiect neabordat. Chiar daca crezi ca e gresit, scrie.
Daca te intereseaza de pe ce carti am invatat la bio, imi spui.

| Swagmotherfuckers a răspuns (pentru Aasdfghj):

Pai eu sunt la profile tehnic, (electronic), și eu învăț tot dintr-un memorator, la probleme alea de hibridare și alea cu sânge, nu le prea știu dar o sa le exersez happy
Mersi mult de răspuns.

1 răspuns: