| anonim_4396 a întrebat:

Sunt in clasa a 8-a si sunt din Tg.Mures, curand vin examenele si nu stiu ce liceu sa aleg. ceva sugestii? Si... oare la liceul Economic este vreun profil fara mate? sau cel putin sa nu se puna baza pe matematica? si alte profiluri fara mate? fara mate... multumesc!

Răspuns Câştigător
| mihaelaa18 a răspuns:

Buna eu sunt la liceu economic si fac matematica de 3 ori pe satamanalaughing,cam la toate profilele din licee economice se face matematica, daca vrei un profil fara mate ti-as putea recomnda profilul de filologie in care faci mai multa romana, istorie si limbi straine.:*

2 răspunsuri:
| SkittlesS a răspuns:

La ce scoala esti?
Trimitemi mesaj te rog

| celmareinvata a răspuns:

Exista licee cu profil fara matematica cum ar fi:stiinte sociale, filologie care inseamna romana-engleza sau un liceu de arte.