| LorReen a întrebat:

Buna!kiss Sunt in clasa a VIII-a si nu stiu la ce profil sa dauthinking Prima data ma gandeam sa dau la Filologie biling engleza, apoi am auzit ca exista profil Mate-Info bilingv engleza. In principiu pot sa dau la ambele profile, dar imi este putin teama(stiu destul de bine engleza dar sunt o fire emotiva:-ssimi este teama sa nu ma pierd)asa ca am abandonat. Acum vreau sa dau la un profil Filologie Limbi Straine(ma pricep si la franceza), dar o profesoara ne tot zice ca daca intru pe profil UMAN nu prea o sa am de castigat cine stie ce si ca REALU` e Viitorul nostrustraight faceSunt indecisa:-s Voi ce credeti? La ce profil sa dau? In ce consta bilingv'ul sa zic asa? Merci anticipat!happy

Răspuns Câştigător
| Blosssom a răspuns:

Nu este adevarat ce zice profeosra.In curand vom avea o populatie de matematicieni si informaticieni :-& Filologia este un profil usor si la bilingv este chiar frumos daca iti plac limbile straine. In perioada 14-17 iunie se vor da examene la bilingv si pentru a putea candida trebuie sa iei minim nota 6. De exemplu tu ai media de admitere 9. 43 si iei la examenul de bilingv 5. 99 nu esti admis, chiar daca ai media mare. Daca ai 9. 43 si 6. 00 in examenul bilingv vei putea candida kiss Bafta! Id meu :roxy_hope95

Te rog da-mi funtitza

4 răspunsuri:
| Aicilef a răspuns:

Bilingv adica faci unele ore in limba respectiva, franceza sau engleza! Cred ca ar fi bine sa dai la Filologie ca se face o limba straina si se invata mai bine! Asta cred eu.:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine dai la mate info bilingv engleza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mai ales la mate infi se face carte cu adevarat e singurul profil unde se face carte ft bine

| Mirela a răspuns:

Daca nu. ti place la latina...incearca s te reprofilezi de la filo.

Eu o detest.pentru ca e o limba absolut nefolostoare.

Si eu tot a VIII-a sunt.si ca profil.cred ca o sa ma duc la stiinte soc.
Mai bine ai da la mate info intensiv eng [daca iti place matu]