| mihaelamada a întrebat:

Sunt in clasa a11a si ma gandeam sa dau la o facultate de psihologie din Franta sau din orice alta tara unde se vorbeste franceza.Imi puteti spune o facultate si cam cum se face admiterea?

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Procesul de inscriere in universitatile franceze nu presupune un grad ridicat de dificultate. Toate informatile necesare prealabile admiterii se gasesc pe siteurile universitatilor. Un ghid cu informatii pe care ar trebui sa-l studiezi : http://www.admission-postbac.fr/index.php?desc=quoi

| cornculapte a răspuns:

Ia du-te fain frumos la nenea Gugăl și întreabă-l, nu aștepta să facă cineva treaba pentru tine. Îți dai seama că nu e nimeni bază de date cu facultăți din Europa.
Spor.