| eunustiucefac a întrebat:

Sunt la profil mate info in clasa a 10a si vreau la anul sa ma mut la bilingv engleza pentru ca mi-am dat seama ca oricum dupa liceu nu am sa urmez o facultate de matematica. La ce trebuie sa dau diferente si cand trebuie sa le dau? Sau de unde as putea face rost de aceste informatii?( de la secretariat ma gandeam dar nu sunt sigur si nu vreau sa ma fac de ras ). Dau Funda. Multumesc anticipat

3 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Matematica prinde bine la multe alte facultati.

| eunustiucefac explică (pentru doctorandus):

... dar pur si simplu nu vreau sa fac ceva care tine de matematica. Mi se pare plictisitoare. Totusi, eu am intrebat altceva happy

| doctorandus a răspuns (pentru eunustiucefac):

La psihologie si sociologie ai nevoie de matematica (in special de statistica). Chiar si la istorie, limba romana sau limbi straine poti avea nevoie de statistica.