| fifi13 a întrebat:

Sunt o eleva Din italia si as fi interesata facutatii uvvg medicina dentara din arad. Puteti sa imi spuneti ce costuri are etcc si ce fel de test grila se face, si niste carti (teorie +intrebari) pentru proba practica si grila (daca sunt carti pentru aceasta proba) multumesc mult.

Răspuns Câştigător
| Teo29 a răspuns:

Salut, toate le afli de pe site-ul lor, poate nu ai acum toate informatiile dar o sa apara, trebuie sa verifici site-ul lor. Stiu ca are data de admitere diferita de facultatile de stat, poti incerca si la Targu Mures, e buna facultatea si aveau doar o materie la admitere iar daca te pregatesti bine poti intra si sa ai ca plan de rezerva cea de la Arad. Daca nu o sa ti placa, dupa primul an te poti transfera oriunde, de la stat la privat, de la stat la una tot de stat, dar de la privat la stat e ceva mai greu. Verifica cu atentie site-urile lor