| stxystreet a întrebat:

Sunt pe clasa a 8a si as dori sa merg la liceul pedagogic. Ati putea va rog sa imi dati niste sfaturi? Si inca ceva: trebuie sa dau ceva probe de admitere? Si nu stiti cand se dau (o colega mi-a spus ca se dau inainte de examen) si ce trebuie sa fac? Nu stau in Cluj (unde e liceul) si nu gasesc informatii pe net. Multumesc!

2 răspunsuri:
| Madaaaaaaaaaaă a răspuns:

Trebuie sa te interesezi la liceu cu 4-5 luni inainte de examenul nationat cand se tine admiterea. Cei de la liceu iti vor spune cand trebuie sa vii si care sunt probele, pentru ca vei da niste probe: sa reciti o poezie, sa canti un cantec, sa alergi 600 de m. Asta e tot. apoi te vor cantacta ei daca ai trebuit sau nu.

| Pitikkkkkkkkk26 a răspuns:

Din cate stiu trebuie sa reciti o poezie sa canti ceva sa povestesti ceva si nu mai stiu dar cam asa ceva