| Romina_8033 a întrebat:

Sunt presedinte in consiliul scolar al elevilor si trebuie sa fac o sedinta cu reprezentantii claselor in care sa hotarasc mai multe functii: secretar, avocatul elevilor...si ce mai era? Trebuie sa fac si proces verbal?

Răspuns Câştigător
| jeffery a răspuns:

Ca sa iti raspund concret : la noi sunt asa : presedintele elevilor, vicepresedintele, secretarul, presedintele departamentului sport, presedintele departamentului "activitati-extracurriculare(LOL)", avocatul elevului.

2 răspunsuri:
| traveler a răspuns:

Desigur totul se pune pe hartie, indosariat, arhivat, si va fi si semnaturile membrilor consiliului etc.Succes

| jeffery a răspuns:

Teoretic trebuia sa faci alegeri in scoala daca esti Seful Consiliului. La noi s-a facut si pentru presedinte si pentru avocat si departamentele sport, alea-alea, secretar, etc. Normal ca faci proces verbal, ca de altfel la orice intrunire a conducerii consiului elevilor.