| Principal a întrebat:

Sunt un elev de clasa a VII-a si m-am hotarat de acum sa ma fac arhitect si as dori sa ma ajutati cu niste intrebari :
1. Trebuie sa fac liceul de arte?
2. Ce materii studiez (la arte)?
3. Care liceu este mai aproape de jud. Botosani?
4. Liceul respectiv are internat?
- Si da am talent la desen si ma descurc bine cu matematica/geometria : (pentru desen) https://www.facebook.com/....../photo.php

Răspuns Câştigător
| Anonimuserr a răspuns:

Nu trebuie sa faci un liceu anume. Nu are elgatura liceul de arte cu profesia de arhitect ci tu sa te axezi pe matematica, geometrie si tehnologie (acea materie daca se mai face in scoli). Daca te tii de carte si inveti foarte bine la matematica geometrie si mai faci si meditatii e ok. Nu trebuie un liceu anume. Bine, e logic ca, daca ai opta sa urmezi un liceu de renume unde se invata foarte bine atunci si tu te vei tine bine la carte. Dar depinde si de persoana, sunt multi factori.

| Principal explică (pentru Anonimuserr):

Multumesc mult de raspuns. big grin

1 răspuns: