| Andreeamaria555 a întrebat:

2017 este anul in care eu voi sustine examenul de bacalaureat si mi e foarte frica la istorie, imi puteti spune va rog, la partea a 3a sunt eseuri propuse deja adica anumite eseuri?

2 răspunsuri:
| RainbowD a răspuns:

Salut. Da sunt carti speciale din care sa te pregatesti pentru Bacalaureat, in care gasesti variante. De obicei scrie pe carti, variante propuse pentru Bacalaureat. Dar, oricum nu ai de unde sa stii ce iti va pica. Fiecare editura are cartea ei, cu variantele ei. Daca nu v-a spus profesorul/profesoara de carti, le poti comanda si online. Nu am dat Bacalaureatul la istorie, l-am dat la biologie, dar din proprie experienta iti spun ca daca te pregatesti bine nu are de ce sa iti fie frica. Bafta.

| Subiectebacalaureat a răspuns:

Www.subiectebacalaureat.ro incearca aici
Au cateva dintre eseuri deja postate si le. poti invata