| anonim_4396 a întrebat:

TPU happy a citit cineva "Academia Vampirilor" Richelle Mead, cartile alea, 4 volumelaughing? pareri, vi-au placut? isi merita banii? big grin

Răspuns Câştigător
| zinsi a răspuns:

Academia vampirilor are 6 carti, a 6-a urmand sa apara pe 6 decembrie

mai mie nu mi-au placut...eu sunt indragostita de cartile alea...nici nu am rabdare sa se traduca volumul 5 (in octombrie)

e ceva foarte diferit de Twilight(nu-ti fa griji e destul romantism cat pentru 3 persoane )
eu ti le recomand...si da isi merita banii

40 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vol 6 din acamdeia vampirilor a aparut pe 7 dec in Rusia la noi cica apare prin martie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da. am citit cele 5 vol din academia vampirilor si isi merita toti banii:-p vol 6 apare prin martie- aprilia 2011 de abia astept sa vad ce o sa se intample cu rose! si de abia astept sa vad filmele :X

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E taaaaaaaaaare:X
prea tare

| JeffRider93 a răspuns:

Mda.....io am cit vol 2, 3, 4 si deja imi e dor de Rose si Lissa crying((((((( si de Christian si Adrian....shi celelalte personaje.sint niste vol chiar reushite si isi merita banii.winking si laudele.

| JeffRider93 a răspuns:

Hey.Eu le-am citit pe toate 6 si, sincer, a 4-a e cam naspa...Cel putin asta e parerea mea, pentru ca Rose umbla prin toata lumea aproape dupa Dimitri, doar ca sa-l omoare, pentru ca a fost transformat in strigoi.Adica,pe bune...Cartea asta nu prea are sens.In rest, celelalte carti si seria isi merita banii.Sunt bestiale. happy

| Rosemarie a răspuns:

Sunt superbe cartile... e total diferit de twilight...
mie mi se pare o combinatie destul de tare intre casa noptii si jurnalele vampirilor; xx Twilight ma cam sacaie. adica filmul, cartile nu cine stie ce.imi placeau la nebunie inainte sa apara filmul de care, am fost foarte dezamagitaoh go on...

oricum merita...si casa noptii este destul de tare.sunt alte variante ale vampirilrlove struckx si suntt superlove struckxdar academia vampirilor le intrece pe toate.acum astept sa apara cartea a6a; xx a5a m`a lasat in suspans rau de tot.

dar sa stii ca poveste de dragiste intre rose si dimitri este una pe care nu cred ca o s`o mai gasesti si in alte carti de genuloh go on.asta nu e twilight, e mult mia multa iubire...si loialiattea isi spune cuvantul in cartea asa, mai ales din partea lui rose, da si a lui dimitriwinking si tot restul...

| Rosemarie a răspuns:

De fapt... lnku de precomandare mi se pare ca apare pe 15, iar cartea apare in librarii [sau sunt trimise cele precomandate] pe 31...nu stiu sigur.

Insa cam pe la inceputul lui aprilie. numai e mult, insa te asigur ca este superba. Eu am citit-o in engleza si este...wowlove struck
pana la urma tasha a ucis-o pe tatiana si a dat vina pe rose pentru caink era indragostita de dimitri.

Cartea se numeste ultimul sacrificiu deoarece in aceasta rose se arunca in fata lissei atunci cand tasha vrea sa o impuste. Rose reuseste sa invinga singura moartea si legatura dintre ea cu lissa dispare...rose va fi pana la urma singurul gardian al lissei si dimitri a lui christianlove struck
sii.asa cum voia lissa mereu: vor fi o familie fericita.la curtea regala

| sontzy a răspuns:

Nu sunt 4 sunt 6 si da sunt super

| RoseHathaway1 a răspuns:

Doamne.deci are 6 volume şi sunt bestialeeeeeeeee.am ajuns să citesc 500 de pagini într-o zi!

| patry20 a răspuns:

Da isi merita toti bani!:X Am citit si a 5. a carte si e BESTIALA:X nu stiti in Romania cand apara a 6. a carte?

| patry20 a răspuns:

Da isi merita toti bani!:X Am citit si a 5.a carte si e BESTIALA:X nu stiti in romania cand apara a 6.a carte?