| Adrianuta a întrebat:

Bună TPU!

Am de compus o piesă de teatru... Mă ajutati vă rog cu titlul, personajele, si numele piesei...adică să. mi spuneti cateva nume haioase un titlu potrivit şi un conţinut adecvat.

Ofer fundiţa şi vott ca fără ele nu mă ajută nimeni!

Mulţumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| mihaelapisica a răspuns:

Buna uite catega idei :
Titlu :O iubire ascunsa
Personaje:Rozeta (fata frumoasa ), Alexandru(tanarul indragostit pe ascuns)
Eu m-am gandit ca piesa de teatru sar desfasura intre doi indragostiti, printesa castulilui rozeta si fiul de morar.
Din cauza situatiei financiare flacaul nu se putea casatori cu tanara domnita, asa ca apelase la nasa lui magica care il transformase in print de soi
Pana ca acesta sasi arate adevarata fata, fata nu stia cine se ascunde sub aparentele regale
Dezvoltate si o sa iei o nota mare. TE ROG MULT fundita? TE ROGGGGGGGGGG MULTTTTT!

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Sophie a răspuns:

Gaitele-Alex.Kiritescu

| Nicole a răspuns:

Buna Anne.
Uite pot sa iti dau niste idei de nume pentru piesa ta de teatru:Luluta,Cucoana,Mirela,Zita,Domnul Zamfirescu, Standamir.
Am ales ceva din piesele pe care le-am jucat eu cu clasa mea (sunt in gimnaziu cu profil teatral).
O seara buna si numai bine.
Pa, pa. happy

| CosmiiX a răspuns:

Depinde de genul piesei`laughing comedie. tragedie.etchee hee

| Adrianuta explică:

O piesa inventata si prefer comedia ---poate fi si tragedia...

| Adrianuta explică:

Mai ampplaa daca se poatee cine o face mai completaa primeste si fundita si vott!

| Keilly a răspuns:

Pai ai putea face ceva in genul piesei sluga la 2 stapanibig grin

| Katiryna a răspuns:

Masculine:
Eddy (Ed, Edd n Eddy), Fred, Barney (The Flintstones), Johnny Bravo (Johnny Bravo), George Jetson, Elroy Jetson, Mr. Spacely (The Jetsons), Dick Dastardly (Waky Races), Johnny Quest (Johnny Quest), Batman (Batman, Justice League), Superman (Superman, Justice League), Green Lantern (Justice League), Flem, Earl (Cow and Chicken), Asterix, Obelix (Asterix), Milo Thatch (Atlantis), Fry (Futurama), Joker (Batman), General Specific, General Store, General Food, Private Public (Sheep in the big city), Whitey Duval (Eight Crazy Nights), Shaggy (Scooby Doo), Archangel (X-men: evolution), Elmer Fudd (Looney Toons)...
Feminine:
Harley Quinn... pardon, adica HARLEY QUINN (Batman si alte desene), Supergirl (Justice League, Supergirl), Penelope Pitstop (Waky Races), Sam, Clover (Totally Spies), Judy Jetson, Jane Jetson (The Jetsons), Wanda, Kitty (X-men: evolution), Mihaela (Mihaela, Miaunel si Balanel), Sailor Moon, Sailor Venus, Sailor Marte, Sailor Jupiter (Sailor Moon), Jasmine (Aladdin), Anastasia (Anastasia), Daphne, Velma (Scooby Doo)...
Restul - things:
Duck Dodgers (Duck Dodgers) Emily - the Corpse Bride (Corpse Bride), Roddy, Rita (Flushed Away), Courage (Courage the cowardly dog), Red Guy (Cow and Chicken), Weasel, I R Baboon (I am weasel), Abra, Kadabra, Alakazam, Gastly, Hauter, Gengar (Pokemon), Scooby Doo (Scooby Doo), Muttley (Waky Races), Ren, Stimpy (Ren and Stimpy show), Cow, Chicken (Cow and Chicken), Hulk (The Incredible Hulk),...

O sa mai revin cu altele. E r^ndul vostru.