| carmen0007 a întrebat:

am intrat la o facultate de inginerie şi anume ing, economica industriala, pe net n-am gasit pareri, nu prea se stie de aceasta specializare, adica merita facuta? merita sa lupt? chiar nu stiu ce e de facut

Răspuns Câştigător
| oprescudorin11 a răspuns:

Merita sa lupti.Chiar daca acum nu prea mai exista cerere in privinta locurilor de munca, e o educatie a invatarii, oricand poti face specializari in functie de piata muncii cand vei termina.Sigur ca merita sa lupti.

| carmen0007 explică (pentru oprescudorin11):

Eu am ales-o doar ca atunci cand am ales-o am facut aceasta alegere fara sa ma gandesc daca este de viitor sau nu, am ales fiindca am terminat liceul cu profil economic... si am mai auzit ca ing economisti nu se cauta si ma gandeam sa ma transfer daca as putea sad probabil mai bine la contabilitate

| oprescudorin11 a răspuns (pentru carmen0007):

Ar fi una din variante, dar sunt multe altele. In domeniul economic' intotdeauna se vor cauta specialisti.Mai ales in ziua si la tehnologia actuala. Ai sa vezi.Multa bafta.