| Ciubotariu_Teodora_1999 a întrebat:

Am intrat la profil pedagogic, specializarea invatator-educatoare.Ma poate lamuri cineva ce materii voi face si din ce voi da teze?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Funda? laughing

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cls IX: practica observativa, pedagogie, ed. interculturala si un optional (eu am avut tehnici de comunicare)
Cls a X-a :practica observativa, didactici inovative (pedagogie), ed. antreprenoriala, psihologie, un optional (eu am avut la romana)
Cls a XI: practica la care vei sustine lectii, multe metodici cam la toate materiile (rom, mate, muz, sport, ist, geogr, civica, stiinte), vei scapa de fizica, chimie si bio si vei face stiinte, psihologia varstelor, economie, aritmetica
Cls a XII-a :practica, pedagogie, filosofie, cred ca o sa am opt la romana, la mate si inca vreo cateva optionale.
Teze dai la :romana, mate, pedagogie si engleza/franceza.
Sper ca te-am lamurit.

| Ciubotariu_Teodora_1999 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc frumos!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ciubotariu_Teodora_1999):

Funda? laughing

| MSM12 a răspuns:

Materiile sunt cele obisnuite, dar ai mate de 2 ori pe saptamana si dai teza (apoi e teza la limba romana, limba straina si la pedagogie); chimie si fizica pana intr-a 12a

Întrebări recente