| anonim_4396 a întrebat:

am mari emotii, intr-o saptamana incep facultatea, este 1 an, si as dori cateva sfaturi din partea celor care au trecut peste acest pas.Cum trebuie sa ma imbrac in 1 zi de facultate? cum sa fac o impresie buna la profesori? cum imi pot face noi prieteni cat mai repede? la ce ora ar trebui sa fiu in 1 zi de facultate? va multumesc mult.Cel mai complet raspuns primeste fundita!:*:*:. Scuzati categoria, dar este cea mai vizitata

2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

A, esti anul I, nu?
Te îmbraci frumușel, tu alegi stilul (ce te caracterizează, cu condiția să fie decent);
Impresie bună n-ai cum să faci profesorilor din prima zi, nici măcar nu-i vei cunoaște(poate doar vreun asistent, vreun preparator să va întâmpine...), e doar deschiderea, nu se fac cursuri (nu se duc florilaughing, ca la generală)!
Prieteni? Nu te grăbi, eu îți propun să fii mai selectivă. Deci, nu te avânta din cauza entuziasmului! Ai timp pentru toate!
Du-te pe la 9.00, mai repede n-are rost.
Succes! Și bursă de merit!

| preacopilapentruvarstaei a răspuns (pentru floresdemayo):

Multumesc mult pentru raspuns! Bursa de merit cum pot sa o iau? adica imi trebuie prezenta si note cat mai mari la examene? as putea sa iau si bursa sociala? daca da cat ar fi minimul de venit de persoana? daca stii.