| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de un sfat. Cum aş putea să îmi îmbunătățesc abilitățile de engleză? Ma refer la scrisul unor compuneri sau aşa ceva... există vreun site/vreo aplicație care m-ar putea ajuta?
Va rog mult, dau fundă!

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Https://www.myenglishteacher.eu/......on-skills/
6 moduri de imbunatatire imediata a abilitatilor de comunicare in limba engleza

 11.06.2013 Melinda Makkos Sfaturi de învățare în limba engleză, comunicare în limba engleză, cum să îmbunătățești abilitățile de comunicare în limba engleză

"Cuvintele nu vin ușor."

S-ar putea să fi memorat nelimitat liste de vocabular, s-ar putea să cunoașteți toată gramatica necesară pentru a purta orice conversație și să vă aflați la o pierdere atunci când doriți să vă exprimați.

Există numeroase motive în spatele acestui fenomen - unele dintre ele mai evidente decât altele.

Recomandat pentru tine:
Cum de a învăța cuvintele în limba engleză
Cum să memorați cuvintele englezești
În acest articol, aș dori să vă ofer câteva sfaturi pentru a ajuta la depășirea dificultăților pe care le-ați putea întâmpina, folosind unele dintre cele mai simple metode de îmbunătățire a abilităților de comunicare în limba engleză.

liniuță, liniuță, liniuță, liniuță, liniuță, cuvintele, liniuță,

1. Reduceți viteza de vorbire

S-ar putea să fiți un vorbitor elocvent atunci când vine vorba de limba maternă, dar vă așteptați la aceleași standarde de la dvs. când vorbiți într-o limbă străină poate să nu fie foarte realistă.

Mai ales dacă sunteți în faza incipientă a învățării. Elevilor li se spune adesea să nu se îngrijească de greșelile pe care le fac, cu toate acestea, este ușor de înțeles de ce doriți să faceți o impresie bună asupra publicului.
Pentru a depăși această dificultate, puteți încetini viteza de vorbire.

Nimeni nu o va ține împotriva voastră dacă vorbiți mai lent și mai clar. Vorbitorii mari fac același lucru pentru a-și transmite mesajul. Selectarea cu atenție a cuvintelor dvs. poate fi văzută și ca un semn de respect față de audiența dvs. Aceasta arată că doriți să le oferiți cel mai bun răspuns posibil.

Recomandat pentru tine:
Colocări cu trafic!
Cum să profiți la maxim de orele de vorbire privată?

2. Dați-vă timp să gândiți

Prezent perfect

S-ar putea să vă îngrijorați că oamenii cu care vorbiți sunt nerăbdători și v-ar plăcea să spuneți ceea ce doriți cât mai curând posibil.

Mai întâi de toate, este posibil să nu fie adevărat - oamenii preferă adesea un răspuns bine gândit la un răspuns.
Deci, relaxați-vă.

Un alt lucru practic pe care îl puteți face este să vă echipați cu fraze fixate pe care le puteți utiliza când rămâneți tăcut nu pare a fi o opțiune. Iată un exemplu:

De ce există atâtea violențe la televizor? Asta e o intrebare buna. Permiteți-mi să mă gândesc pentru o clipă, nu m-am gândit la asta înainte. Presupun că...
Aici vorbitorul câștigă mult timp pentru a reflecta doar repetând întrebarea și adăugând câteva propoziții. Dacă faceți același lucru, veți suna mai fluent și nu veți simți presiunea de a fi nevoit să spuneți ceva înainte de a fi gata.

Frazele fixe sau fixe sunt fraze ale căror cuvinte sunt, de obicei, fixate într-o anumită ordine. Ele pot fi modele de verb, idiomi, colocații - în esență, tot ceea ce spun întotdeauna într-un anumit mod. De exemplu,

în timpul zilei
între timp
De atunci a trecut mult timp
Îmi pare rău că te deranjează, dar...
Te superi dacă?
O, haide!
Doar glumesc!
Pentru ceea ce merită,…
Să fiu corect / rău
Tit pentru tat / och un ochi, un dinte pentru un dinte
Recomandat pentru tine:
15 idiomuri și expresii de afaceri în uz
Lista conectorilor de propoziții în engleză cu exemple!
3. Învățați sentințele, nu numai cuvintele

fii pozitiv

Într-un fel, acest lucru va face și presiunea. Când învățați un cuvânt nou, încercați să memorați câteva propoziții care îl conțin.

S-ar putea să veniți un moment în care puteți folosi o singură propoziție cu puțin sau fără alterare. Din păcate, mulți oameni învață cuvintele prin inimă, dar nu au nici o idee cum să le folosească într-o propoziție.

Va fi o astfel de ușurare care nu trebuie să vă faceți griji dacă propoziția este corectă gramatical sau nu. Să examinăm un exemplu:

să apreciez = să recunoască valoarea ceva / cineva

Cred că este necesar să te simți apreciat într-o relație / la locul de muncă.
Apreciez toată munca ta.
Nu este mult mai util să memorați aprecierea în acest fel?

Recomandat pentru tine:
Spa Fitness Gym Workout Vocabular de masaj și dialoguri
SHOPPING Expresii, dialoguri și verbale phrasale!

4. Învățați să ascultați

Când vorbești într-o limbă străină, poți fi atât de concentrat pe ceea ce spui și dacă este corect sau nu, încât uiți să asculți ceea ce spun ceilalți.

Aceasta este o mare greșeală, deoarece acestea ar putea fi folosind cuvintele exacte sau gramatica veți avea nevoie mai târziu. Așadar, atenție la ceea ce se spune în jurul tău, este cea mai importantă resursă pe care o ai atunci când vorbești cu cineva.

Recomandat pentru tine:
Modalități excelente de îmbunătățire a abilităților de ascultare
Diferența dintre LISTEN și HEAR + 11 Exemple
5. Practicați-vă interogativele

conversaţie

De asemenea, trebuie să ținem cont de faptul că comunicarea este un proces bidirecțional. Nu numai că vă face să pari neinteresat - chiar și nepoliticos - dacă nu puneți întrebări, ați putea sfârși, de asemenea, să fiți cel care trebuie să vorbească. Deci, când ați ieșit din idei despre ce să spunem în continuare, amintiți-vă: alții ar putea avea ceva de adăugat.

Care sunt opiniile tale despre asta?
Tu ce mai faci? Tu ce crezi?
De ce face

18 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pai ce-ti lipseste? Vocabularul? Structurile de scriere?

| anonim_4396 explică (pentru Adry05):

Cum să leg ideile între ele... sau aşa ceva.

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Mutumesc din nouwinking

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Https://www.myenglishteacher.eu/......on-skills/
6 moduri de imbunatatire imediata a abilitatilor de comunicare in limba engleza

 11.06.2013 Melinda Makkos Sfaturi de învățare în limba engleză, comunicare în limba engleză, cum să îmbunătățești abilitățile de comunicare în limba engleză

"Cuvintele nu vin ușor."

S-ar putea să fi memorat nelimitat liste de vocabular, s-ar putea să cunoașteți toată gramatica necesară pentru a purta orice conversație și să vă aflați la o pierdere atunci când doriți să vă exprimați.

Există numeroase motive în spatele acestui fenomen - unele dintre ele mai evidente decât altele.

Recomandat pentru tine:
Cum de a învăța cuvintele în limba engleză
Cum să memorați cuvintele englezești
În acest articol, aș dori să vă ofer câteva sfaturi pentru a ajuta la depășirea dificultăților pe care le-ați putea întâmpina, folosind unele dintre cele mai simple metode de îmbunătățire a abilităților de comunicare în limba engleză.

liniuță, liniuță, liniuță, liniuță, liniuță, cuvintele, liniuță,

1. Reduceți viteza de vorbire

S-ar putea să fiți un vorbitor elocvent atunci când vine vorba de limba maternă, dar vă așteptați la aceleași standarde de la dvs. când vorbiți într-o limbă străină poate să nu fie foarte realistă.

Mai ales dacă sunteți în faza incipientă a învățării. Elevilor li se spune adesea să nu se îngrijească de greșelile pe care le fac, cu toate acestea, este ușor de înțeles de ce doriți să faceți o impresie bună asupra publicului.
Pentru a depăși această dificultate, puteți încetini viteza de vorbire.

Nimeni nu o va ține împotriva voastră dacă vorbiți mai lent și mai clar. Vorbitorii mari fac același lucru pentru a-și transmite mesajul. Selectarea cu atenție a cuvintelor dvs. poate fi văzută și ca un semn de respect față de audiența dvs. Aceasta arată că doriți să le oferiți cel mai bun răspuns posibil.

Recomandat pentru tine:
Colocări cu trafic!
Cum să profiți la maxim de orele de vorbire privată?

2. Dați-vă timp să gândiți

Prezent perfect

S-ar putea să vă îngrijorați că oamenii cu care vorbiți sunt nerăbdători și v-ar plăcea să spuneți ceea ce doriți cât mai curând posibil.

Mai întâi de toate, este posibil să nu fie adevărat - oamenii preferă adesea un răspuns bine gândit la un răspuns.
Deci, relaxați-vă.

Un alt lucru practic pe care îl puteți face este să vă echipați cu fraze fixate pe care le puteți utiliza când rămâneți tăcut nu pare a fi o opțiune. Iată un exemplu:

De ce există atâtea violențe la televizor? Asta e o intrebare buna. Permiteți-mi să mă gândesc pentru o clipă, nu m-am gândit la asta înainte. Presupun că...
Aici vorbitorul câștigă mult timp pentru a reflecta doar repetând întrebarea și adăugând câteva propoziții. Dacă faceți același lucru, veți suna mai fluent și nu veți simți presiunea de a fi nevoit să spuneți ceva înainte de a fi gata.

Frazele fixe sau fixe sunt fraze ale căror cuvinte sunt, de obicei, fixate într-o anumită ordine. Ele pot fi modele de verb, idiomi, colocații - în esență, tot ceea ce spun întotdeauna într-un anumit mod. De exemplu,

în timpul zilei
între timp
De atunci a trecut mult timp
Îmi pare rău că te deranjează, dar...
Te superi dacă?
O, haide!
Doar glumesc!
Pentru ceea ce merită,…
Să fiu corect / rău
Tit pentru tat / och un ochi, un dinte pentru un dinte
Recomandat pentru tine:
15 idiomuri și expresii de afaceri în uz
Lista conectorilor de propoziții în engleză cu exemple!
3. Învățați sentințele, nu numai cuvintele

fii pozitiv

Într-un fel, acest lucru va face și presiunea. Când învățați un cuvânt nou, încercați să memorați câteva propoziții care îl conțin.

S-ar putea să veniți un moment în care puteți folosi o singură propoziție cu puțin sau fără alterare. Din păcate, mulți oameni învață cuvintele prin inimă, dar nu au nici o idee cum să le folosească într-o propoziție.

Va fi o astfel de ușurare care nu trebuie să vă faceți griji dacă propoziția este corectă gramatical sau nu. Să examinăm un exemplu:

să apreciez = să recunoască valoarea ceva / cineva

Cred că este necesar să te simți apreciat într-o relație / la locul de muncă.
Apreciez toată munca ta.
Nu este mult mai util să memorați aprecierea în acest fel?

Recomandat pentru tine:
Spa Fitness Gym Workout Vocabular de masaj și dialoguri
SHOPPING Expresii, dialoguri și verbale phrasale!

4. Învățați să ascultați

Când vorbești într-o limbă străină, poți fi atât de concentrat pe ceea ce spui și dacă este corect sau nu, încât uiți să asculți ceea ce spun ceilalți.

Aceasta este o mare greșeală, deoarece acestea ar putea fi folosind cuvintele exacte sau gramatica veți avea nevoie mai târziu. Așadar, atenție la ceea ce se spune în jurul tău, este cea mai importantă resursă pe care o ai atunci când vorbești cu cineva.

Recomandat pentru tine:
Modalități excelente de îmbunătățire a abilităților de ascultare
Diferența dintre LISTEN și HEAR + 11 Exemple
5. Practicați-vă interogativele

conversaţie

De asemenea, trebuie să ținem cont de faptul că comunicarea este un proces bidirecțional. Nu numai că vă face să pari neinteresat - chiar și nepoliticos - dacă nu puneți întrebări, ați putea sfârși, de asemenea, să fiți cel care trebuie să vorbească. Deci, când ați ieșit din idei despre ce să spunem în continuare, amintiți-vă: alții ar putea avea ceva de adăugat.

Care sunt opiniile tale despre asta?
Tu ce mai faci? Tu ce crezi?
De ce face

| ash87 a răspuns:

Salut! Incearca Duolingo, este o aplicatie foarte foarte buna. Succes!

| anonim_4396 explică (pentru ash87):

Mersi

| Iully23 a răspuns:

Sper ca te ajuta acest site. regasesti aici niste aplicatii care te ajuta. https://www.transfergo.com/......a-engleza/

| anonim_4396 explică (pentru Iully23):

Mulțumesc mult

| Iully23 a răspuns (pentru anonim_4396):

Funda?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Scrie si tu o poveste in engleza sau experiente pe un blog

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Dar cum aş putea să scriu o poveste... dacă nu ştiu cum?!

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Incepe cu ceva simplu, de exemplu cum a fost relatia ta cu un iubit sau cum ai vrea, imaginatia vine, lasate condusa de ea, de exemplu eu scriu in lb invata ce fac zilnic sau experiente

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Ok, voi încerca. Mulțumesc mult

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Astept povestea ta de iubire in english

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Mda... nu am avut parte de asa ceva, inca

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

La cum arati ma mir, esti frumoasa

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

rolling on the floor Nu toata lumea are aceeasi parere

| anonim_4396 explică (pentru Iully23):

Scuze, am dat deja