| random1620 a întrebat:

Am o intrebare la care vreau un raspuns rapid! Ieri seara dirigintele meu mi-a spus ca trebuie sa aduc pana pe 12 octombrie trebuie sa depun un dosar complet in vederea obtinerii bursei "Bani de Liceu" pentru acest an scolar. Ce acte trebuie sa aduc? Eu o sa primesc bani, pentru ca stiu clar ca nu am medii foarte mari? (tin sa mentionez ca sunt a 9-a).

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Descarcă pdf-ul acesta:
https://www.google.com/......https?/url

| Feri5 a răspuns:

Îți spun cum am procedat și eu. Prima și prima data te duci la primărie și îți iei ancheta socială unde îți scrie venitul tau lunar. Dacă, de pilda, venitul lunar pe membru de familie depășește 500 de lei/luna, atunci șansele ca tu sa iei bursa aceasta in valoare de 250/luna sunt mici. Nu contează mediile. Contează venitul tau lunar. Pe lângă ancheta socială îți mai trebuie copie după certificat, sau buletin, adeverința de angajat (dacă ai părinți sau rude care lucrează, îți trebuie aceasta adeverința). Cam acestea sunt actele principale. Nu fondează nota. Contează venitul! Sper ca te-am ajutat

| Robertandrei4858 a răspuns:

Ar trebui sa il intrebi pe el ca el stie cel mai bine, dar din cate stiu: copie certificat de nastere, buletin, declaratie de venit facuta la notar