| YukoMidori a întrebat:

Am o mare problema.Sunt o eleva in clasa a-X-a pe profil Mate-Info.Am iubit matematica din generala si m-am dedicat ei la liceu cu sprijinul si profesoarei mele de matematica.Toate bune si frumoase dar la liceu am o profesoara de matematica care ne povesteste la orele ei toate balivernele care nu au legatura cu matematica si ca sa se cheme ca a facyt ceva ne pune o formula pe tabla in ultimile 5 minute.Nu o putem schimba sau sa scapam de ea definitiv pentru ca 1. este titulara 2. mai avem 2 profi in liceu unul betivan si unul care da corigente chiar daca esti olimpic(pentru a obtine bani, fiindca elevii care nu-i trece ii mediteaza).
Nu stiu ce sa ma fac.Nici colegii nu isi dau cu parerea de teama ca poate dupa afla si profa nu-i mai trece.Ce pot face?

4 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Pune pe cineva să facă o scrisoare anonimă către diecțiune
și să informeze despre caz.

| corolav a răspuns (pentru sabin89):

Da, corect! O semnați toți și o trimiteți anonimă!
Curat - murdar!

| sabin89 a răspuns (pentru corolav):

Da' tu cum altfel ai propune?

| Adry05 a răspuns:

Incearca sa faceti o cerere toata clasa ca doriti sa schimbati profesoara si explicati situatia. Daca nu merge, ai putea incerca sa te muti la alt liceu.