| smecheru402 a întrebat:

Bună TPU!
Am o mică dilemă:
urmează înscrierile pentru liceu și nu sunt foarte sigur în legătură cu ce vreau.
În mare parte aș vrea să merg pe un profil în care să lucrez cu calculatoarele, să codez și alte lucruri care țin de tehnologie.
Ideea este că nu știu ce să aleg dintre Electronică și automatizări/Mate-info.
Majoritatea colegilor mei vor la mate-info chiar dacă nu au nicio treabă cu profilul.
Nu cred că aș rezista la o facultate de matematică și din câte am înțeles dacă nu faci facultate dupa ce termini liceul de mate-info nu prea ai ce face...

1 răspuns:
| dullcat a răspuns:

Buna.Poti opta pentru profilul mate-info si daca realizezi ca nu te descurci, te poti muta la electronica si automatizari.Pentru ce doresti tu sa faci pe viitor cam ai nevoie de facultate de IT (unii reusesc si fara).

Succes.