| RoGamerUp112 a întrebat:

Salut, am o intrebare daca termin un liceu cu profilul electronica-automatizari si iau BAC-ul pot sa intru la facultate de politehnica? sau cum am auzit ca cica daca nu ai facut mate-info nu poti sa intri la facultate

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Dupa cum ti s-a mai spus, de intrat poti intra, ideea e sa faci fata nivelului de matematica

| RoGamerUp112 explică (pentru suntserios):

Stiu, dar cand cautam ti-am gasit comentariul
"Pentru ca orice facultate tehnica faci ai nevoie de matematic de nivel M1 pe care o faci doar la profilul mate info"

| anamariarot a răspuns (pentru RoGamerUp112):

Ai nevoie în facultate de matematică M1, adică trebuie să știi matematică la un nivel mai avansat, dacă pot spune așa. Nu contează dacă tu ai dat BAC-ul la mate M2, M3 sau istorie; important e să te descurci în facultate la nivelul cerut