| AnonimulPrincipal a întrebat:

Am si eu nevoie URGENT de cateva sfaturi.e o problema foarte delicata.
Cum pot ajuta o persona care recent era pe punctul de a fi violata? Este o persona foarte apropiata mie si a ramas cu socul acele groaznic.
Si eu cand am aflar am ramas blocat. Va rog mult cateva sfaturi.
Dau funda!

Răspuns Câştigător
| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Salut, in primul rand tin sa-ti spun ca n-o sa treaca niciodata peste chestia asta definitiv, dupa cum ai spus si tu e un subiect foarte delicat ce necesita un consult psihologic + o reclamatie la politie neaparat! Fata aceea a ramas cu un soc, poate cu o sechele din cauza celor intamplate e bine sa discuti si cu parintii fetei respective si sa fii langa ea, are mare nevoie de ajutorul vostru sa treaca peste asta! Dar, neaparat sa consulte un psiholog, nu-i o rusine!

3 răspunsuri:
| delightful a răspuns:

Sa mearga la politie si la psiholog, e esential. Poate o ajuta si sa vorbeasca cu tine daca sunteti foarte apropiati dar nu o forta si nu insita daca nu vrea. Lucrurile trebuie sa-si urmeze cursul.

| TheOneIsTheBestInThisWorld a răspuns:

Cum o cheama pe fata? (curiozitate)

| AnonimulPrincipal explică (pentru TheOneIsTheBestInThisWorld):

Pe fata o cheama Iulia si are 16 ani.