Întrebare recomandată | PerPigna a întrebat:

As dori sa ma inscriu la Universitatea Transilvania din Brasov si nu sunt sigura de un lucru. La Catedra Limba si Literatura Romana se studiaza intensiv romana si engleza sau doar romana? Multumesc pentru cele mai bune raspunsuri happy

1 răspuns:
| Mihaela1964 a răspuns:

Tu nu te inscrii sa urmezi Catedra de Limba si Literatura romana, ci cursurile unei facultati din cadrul Universitatii Transilvania, unde ti se va preda ca materie si lb.romana,de catre profesori din cadrul Catedrei de Lb. si Lit.Romana.OK?