| Dia37Andreea a întrebat:

am si eu o intrebare. De fapt 2 happy. Vreau sa dau anul acesta examenul B2 Cambridge si vreau sa stiu care sunt diferentele intre B2 First For Schools si B2 First. Si a doua intrebare, cum imi recomandati sa dau examenul: in format paper sau computer?

1 răspuns:
| LPCTSTR a răspuns:

B2 First am vazut ca abordeaza alte subiecte. Mi-amintesc ca cel pentru scoli opteaza pentru exercitii cu emailuri sau scrisori informale, iar la celalalt mai mult scrisori formale si cu orientari pe activitati zilnice, pe cand celalalt se axeaza mai mult pe cadrul scolii.
Este alegerea ta cum il dai, cum iti vine mai usor. Eu as fi preferat hartia, caci la partea de scris as fi fost implicat activ la cum scriam.