| Andi2003 a întrebat:

Vreau sa dau examenul Cambridge PET, dar sunt elev si cel pe care vreau sa-l dau nu e versiunea "For schools". Credeti ca este o idee buna sa ma duc? Vor fi adulti acolo care vor da? Funda pentru cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| Nicolae_Sarah_2000 a răspuns:

Sunt si eu elev si am fost. Pot sa iti spun ca majoritatea oamenilor de acolo o sa fie si ei elevi. De la FCE in sus incep adultii sa se duca. Este o idee foarte buna sa te duci, dar sa stii ce faci deoarece daca iei sub 80% punctajul, atunci ai platit degeaba si nu primesti nici macar diploma

4 răspunsuri:
| AntoniSoulesOne a răspuns:

Depinde de tine.

| Nairda777 a răspuns:

Totul depinde de tine, de cunostiintele tale.Ar fi bine sa incerci niste teste pentru a vedea daca intr-adevar te descurci la acel nivel ca sa stii daca mergi sau nu.Probabil vor fi si adulti, nu te simti intimidat, arata-le ca esti mai bun decat ei.Bafta

| Andi2003 explică:

Multumesc oricum tuturor pentru raspunsuri!

| elianakane a răspuns:

Daca e for schools inseamna ca te ajuta la bac sau capacitate. Daca nu e for schools e pur si simplu sa iti dai seama de nivelul cunoștințelor tale