| libertatea98 a întrebat:

Am si eu o problema...La istorie nu am facut lectie dar ne-a dat de conspectat lectia "Economie si Societate" din manualul de clasa a VI-a.Stiu ca ar trebui sa scriu doar ideeile principale dar sunt prea multe...Cum sa fac? (Dau fundita)

Răspuns Câştigător
| Viseinalbsinegru a răspuns:

Citesti lectia de mai multe ori.La sf alegi ideile principale. daca ti se par multe mai scurtezi din ele alegandu-le pe cele mai importante.Stiu k suna cam ciudat, dar functioneaza(cel putin la minewinking )

1 răspuns:
| RainOfColors a răspuns:

Incerci sa le scrii mai pe scurt si, daca nu reusesti, asta e, le scrii pe toate.