| Casy01 a întrebat:

Anul acesta sunt in clasa a VIII-a si dupa cum toata lumea stie trebuie sa iti alegi un liceu. Eu as vrea sa ma duc la Liceul Economic pe profil turism si alimentatie dar, dupa ce termin liceul, ce facultate as putea sa fac? Exista o facultate pe alimentatie? (cum sunt scolile/facultatile gastronomice din strainatate?) Sau daca am medie mare as putea sa primesc bursa la o scoala/facultate gastronomica din strainatate? (stiu engleza deja fluent, si stiu si franceza)

3 răspunsuri:
| Queen1456 a răspuns:

Depinde. nu ai mentionat orasul,!

| Casy01 explică (pentru Queen1456):

Sunt din Timisoara

| MaryAnneM a răspuns:

Da foarte bine faci. Profilul turism si alimentatie e foarte bun. Si da facultati sunt multe cu profilul turism si alimentatie. La un moment dat va trebui sa alegi intre turism si alimentatie dar asta undeva in clasa a XI sau a XII ...ai timp sa te gandesti dar eu ti-as recomanda alimentatie pentru ca e de viitor si e bine platita meseria in cadrul alimentatiei. Acum depinde de tine ce vrei sa faci.