| 4everkid a întrebat:

Buna TPU.Anul acesta sunt in clasa a8-a si voi da evaluarea natioanala.Imi puteti recomanda niste culegeri gen ghid, care clarifica toate nelamuririle legate de romana/mate/engleza?

Răspuns Câştigător
| 2handsUp a răspuns:

Daca doresti sa exersezi ai putea sa te uiti dupa culegerile de la editura ART. Eu am exersat dupa culegerea,, Limba si literatura romana EVALUARE NATIONALA " de la aceasta editura acum un an cand am dat examenul. Pe aceasta ne-a recomandat-o profesoara de romana si mie mi-a parut buna. Aceea avea 45 de variante exact ca la examen si raspunsul la intrebarile de gramatica si literatura si sugestii pentru compuneri.
Sper ca ti-am fost de folos.Succes la examen!

8 răspunsuri:
| CristinasiVlad a răspuns:

Buna. si eu sunt clasa a8-a si eu voi da examenul. eu am 2 culegeri una de mate : paralela 45. si una de romana : paralela 45. au costat 15 lei fiecare se gasesc la librarii. Si au ca titlu :Evaluare Nationala au 55 de teste. [sunt niste examene din anii anteriori]
Sper ca te-am ajutat.
Succes la Examen happy

| Maddalinapunct a răspuns:

Eu am invatat TOTUL la romana dintr-o culegere Pregatire Completa de la editura ART, si am luat 9, 50... Mie una mi se pare foarte folositoare.happy

| radupopa a răspuns:

Cea mai buna varianta este sa intrebi la biblioteca.Sau cauta pe net.Intrebari de clasa a-8-a.

| ՃԾՃԾ a răspuns:

100 teste ^regatitoare pentru evaluarea nationala mate sau romana. sunt 2 separat; 110 lei daca nu ma insel, in ea sunt teste care s-au dat in anii trecuti si unu din ele iti va picawinking funda?

| 2handsUp a răspuns:

Pentru matematica eu am exersat tot pe o culegere de la editura Art intitulata,, MATEMATICA pentru evaluarea nationala scrisa de Dumitru Savulescu. Aceasta are 35 de variante aproape toate cu raspuns la final, iar la inceput are recapitulare din tot ce ai facut ( partea de teorie). Succes!

| diskjocket a răspuns:

Este o culegere de romana care se cheama ''evaluare nationala'', care ar trebui sa va fie prezentata la clasa de catre profesoara de romana.

| NarcysIonutz a răspuns:

Cea mai buna varianta este sa intrebi la biblioteca, dupa pararerea mea!

| 4everkid explică:

Multumesc pentru raspunsuri