| molocemarius a întrebat:

as dori daca stiti niste programe de invatat limba greaca pentru o matusa de-a mea care acum a venit in tara si peste cateva saptamani merge inapoi in Grecia. Nu vreau cursuri online vreau programe! Dau Funda si VOT!

1 răspuns:
| MihaelaDart a răspuns:

Limba greaca nu am invatat-o dupa nici un program cat nici online, am contactat un profesor de la comunitatea Elena din orasul meu si de 3 ore pe saptamana am facut in privat si mi-a prins ff bine. Cursul initial e de 6 ori 9 luni, dar tu faci cat poti, nimeni nu te obliga. Eu am stat pe atunci in tara 1 luna si in acest timp am facut meditatiile, asa poate si matusa ta sa faca.
Apoi greaca cat o prinde, practica cea mai sfanta este direct la greci, asa am facut si eu. Fara profesor greaca o inveti in circa 5 ani, cu profesor chiar daca nu poti sa duci pana la capat cele 6 ori 9 luni de meditatii, si te reintorci in Grecia, limba se prinde mult mai repede. Dupa cursuri si trecerea a unui 1 an jumate la greci, eu deja vorbeam aproape la modul avansat.
Succes!