| ConfusedBoi a întrebat:

Buna TPU.
As dori sa ma inscriu la scoala de subofiteri de politie de la Campina si am unele nedumeriri.
-in ce consta proba fizica? Am inteles ca in ianuarie s-a schimbat si vreau sa stiu daca se revine la vechile probe sau daca raman cele noi.
-am voie cu barba?
-imi aleg eu pe ce divizie sa merg? Ex. Rutiera etc.
-in functie de ce criterii sunt repartizat?
-cum pot avansa mai tarziu ca ofiter?
-la ce salariu sa ma astept la inceput(cu tot cu sporuri)?

3 răspunsuri:
| MistarGoGu a răspuns:

Daca ai chef de CHIN si bătăi inutile de cap mergi la gaborime boss. Sa nu ai weekend-uri si sărbători linistite cu familia, sa te frece sefii la cap toata ziua sa ti se spună pe CINE sa amendezi si pe CINE Nu ca e fiu de bastan cu bani... sa stea părinții si nevasta cu frică ca vii acasa între 4 scânduri dupa ce te- a caftit un interlop. Asta e viața de polițist in Romania NU ce vezi tu prin filmele americane...

| MistarGoGu a răspuns:

Daca tot iti place militaria si ordinea pune BURTA pe carte si mușchii pe fiare? la 18 ani mergi in Legiunea Straina in Franța sau la o firma internațională de securitate unde ' scorul ' pleacă de la 4.000 $/ luna depinde de abilitățile tale. Macar sa stii pe ce naiba muncesti

| MusatEcaterinaPapadima a răspuns:

Ai de tras cocosel, baga flotari, fandari, sari pe cauciucuri, arunca cu bila medicinala, alearga in zigzag, sari 3 metri de pe loc, fi vigilent si nu ai voie cu barba, cu inele, cercele, chestii socoteli, nu iti alegi tu pe ce divizie vrei tu sa mergi ca nu hotarasti tu asta, esti repartizat pe criterii de performanta si merit. sa nu te astepti la prea multe de la inceput, respectul se castiga, poate sa se intample peste 10 ani, poate sa nu se intample niciodata. salariul de incadrare e multumitor si iti plateste si chiria.