| anonim_4396 a întrebat:

aș vrea să știu ce înseamna cuvântul decardant sau decartant, nu mai sunt sigur dar din cate știu înseamnă ceva inapropiat. Ma poate ajuta cineva? Sau să-mi spună cuvântul corect?

3 răspunsuri:
| Raven a răspuns:

Nu există nici cuvântul decardant, nici decartant. Poate degradant, care înseamnă înjositor, umilitor.

| cyberalex a răspuns:

Este DESCARTANT, vine de la verbul DESCARTAR din spaniola (catalana) înseamna a renunța (are mai multe sinonime, depinde de context).

| anonim_4396 explică (pentru cyberalex):

Nu nu mă refeream la asta. Mulțumesc totuși de răspuns. Am găsit cuvântul era detartrant îmi cer scuze.