| myangel_8969 a întrebat:

as vrea si eu sa stiu la ce dau examen pentru admiterea la facultatea de relatii internationale si studii europene.ma puteti ajuta? multumesc!

1 răspuns:
| crisseu a răspuns:

Din cate stiu eu se intra pe baza de dosar de admitere, fara examen la o anumita disciplina...depinde de univarsitatea la care mergi...stiam ca la Cuza la Iasi e pe baza de dosar, era ceva cu 20% nota de bac, 40% media generala liceu si 40% media din liceu la o anumita materie (cred ca istorie, dar nu sunt sigur)