| Cosmin6364 a întrebat:

Cate puncte trebuie sa iau ca sa ma calific la olimpiada-etapa nationala tinand cont ca in judeteana am luat 95 pentru. Mentionez ca punctajul maxim este de 120 puncte. !

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei happy pentru a te califica la faza nationala trebuie sa fii pe primul sau al doilea loc, indiferent de punctaj. Primii 2clasati la nivelul fiecarei clase sunt inclusi in lotul national, asa era la mine. Dar daca exista diferenta mare intre 1 si 2, doar 1merge la nationala, desi cazurile de acest gen sunt rare, punctajul fiind relativ strans.

1 răspuns:
| Cosmin6364 explică:

Unde scrie 95 pentru este de fapt 95 puncte