| Alexandra861 a întrebat:

BUNA TPU, ce faceti? Am si eu o intrebare cum pot sa invat mai repede, maine am test si mor de emotie cel mai bun raspuns primeste funda, PUPICI, DAR VA ROG, REPEDE.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dar pana acum de ce nu ai invatat? Simplu, nu ai vrut, acum ce sa faci, nu poti invata in cateva ore ceea ce nu ai invatat in luni de zile. Ce varsta ai si ce clasa esti? Succes la testlaughing sigur i ei un 2

| LTAA a răspuns:

Folosește creierul și încearcă să reproduci chestia respectiva in minte, utilizând informațiile din caiet. Vezi clipuri pe YouTube legate de materia ta.

Nu mai pune întrebări pe TPU daca tot ești presata de timp

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citeste fiecare paragraf in ordine, pe rand, reprodu-l si tot asa. La final mai recitesti unde nu stii si dupa incerci sa zici toata lectia/lectiile. La formule trebuie sa le si gandesti nu doar sa le inveti mecanic sa asa cum se invata de repede se si uita.

| vLooM a răspuns:

Citesti, scrii pe o foaie si tot asa. pana stii tot laughing)