| alexahdb a întrebat:

Ce pasi trebuie sa urmez pentru a ma transfera la alt liceu ( sunt clasa a 9 a

Răspuns Câştigător
| Rob3rt97 a răspuns:

Du-te la secretariat o sa iti spuna acolo toate detaliile, cel mai probabil sa faci o cerere de transfer care sa o aprobe la ambele liceuri... dar du-te la secretariat o sa iti explice nu e complicat oricum.

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Tu fiind minor, cel care trebuie sa se ocupe de transferul tau este parintele!
Primul" pas" pe care trebuie sa-l faca parintele este sa se documenteze adica:
*sa cunoasca prevederile privitoare la transferul elevilor din ROFUIP
*sa cunoasca regulamentul intern al scolii la care doresti saa te trnsferi
Al doilea pas, in cazul in care se intrunesc conditiile impuse de ROFUIP si Regulamentul intern al scolii primitoare, este sa depuna, la secretariatul scolii primitoare, o cerere adresata consiliului de administratie prin care solicita aprobarea transferului fiului/fiicei sale.