| Erin28 a întrebat:

Buna TPU!
Cei care va pregatiti pentru bac la sociologie: unde se cere explicarea, de exemplu, a modului specific in care interactioneaza doua concepte, (trebuie sa scriem o aproximativ o jumatate de pagina), voi cate randuri scrieti? O profa spunea ca trebuie neaparat sa avem intre 15 si 17-18 randuri.

2 răspunsuri:
| asmodeus10 a răspuns:

Eu am dat la bac sociologie si am scris cat am putut de mult, mai mult de 15 randuri poti scrie dar mai putin nu, dar chiar daca scrii mai putin, continutul conteaza.

| Erin28 explică (pentru asmodeus10):

Multumesc!
Va intrebam, pentru ca stiu ca se da punctaj si pentru respectarea limitei de spatiu(2 puncte la fiecare exercitiu de genul), o jumatate de pagina. La exercitiile acestea se aduna daca scrii mai mult sau mai putin.