| anaanutzaa1234 a întrebat:

Daca am avut in clasa a 5a semestrul intai media 9 la purtare si 10 pana in clasa a opta, voi mai putea intra la licee gen Lazar, Vianu sau ma rog licee de top. Sunt a 7a si am note destul de bune si ma axez foarte mult pe mate info. Chiar vreau sa stiu daca pot intra la Vianu, mai ales ca atunci mi s a scazut nota dintr o prostie, am predat testul dupa pauza si s a suparat profa..asta era motivul.
Multumesc mult!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-are nici o legatura media la purtare pe un semestru cu admiterea la un liceu.
Pentru media de admitere se ia in considerare media generala a cl.V-VIII, in proportie de 25% si media de la evaluarea nationala, in proportie de 75%.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Media de la Purtare NU are nici o legătură cu modalitatea de admitere/repartizare la liceu!

Vezi alte detalii în răspunsul pe care l-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......t-raspuns/

Toate cele bune!