| Deeiutss a întrebat:

Buna TPU:* Daca sunt la profil real stiintele naturii intensiv chimie dau bacul obligatoriu la chimie? Sper ca nu ca eu am vrut la intensiv bio dar nu am intrat crying(

Răspuns Câştigător
| TeoPT a răspuns:

Vai de capul vostru. Ba, intensivul e doar un intensiv, se stabileste la nivelul liceului si-atat. La specializarea stiintele naturii se poate alege la BAC intre fizica, chimie si biologie, indiferent de liceu, clasa sau ce optionale ale clasa respectiva.

Deci nu, nu trebuie.

8 răspunsuri:
| Idc12345 a răspuns:

Exista licee cu intensiv chimie?:O

| Medema a răspuns:

Ia ghici! Normal ca dai bacul la chimie! E ca si cum ai face un liceu intensiv germana si nu dai bacul tocmai la germana laughing!

| Deeiutss explică (pentru Medema):

Nu pot sa aleg bio si fizica? crying((

| zurick a răspuns (pentru Deeiutss):

Pai daca chimia iti cauzeaza probleme poti sa te muti la Stiintele naturii simplu sau intensiv bio din semestrul 1.Bafta!

| Deeiutss explică (pentru zurick):

Da dar faza e ca deja m.am imprietenit cu colegii si o sa fie naspa sa ma mut in alta clasa...

| zurick a răspuns (pentru Deeiutss):

Atunci nu te muta si va trebui sa dai bacul la chimie. Poti sa te duci si la pregatire... Ori te muti daca nu vrei sa dai bacul la chimie.Astea sunt singurile modalitati.Decizia iti apartine!

| Medema a răspuns (pentru Deeiutss):

Asta e ceva aparte, cred! Ca dai bacul la mai multe materii.

| Byana a răspuns:

Nu,nu e obligatoriu. Chimia o vei avea printre optiunile pentru disciplia la alegere, proba a treia la bac. Vei da romana, matematica si inca ceva din ce iti vei alege tu.