| dulcikata17 a întrebat:

Daca trec clasa a 10a si dupa ce-o termin vreau sa ma transfer la alt liceu ce medie imi trebuie? 9, 10?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai nevoie de o medie cel putin egala cu a ultimului promovat din clasa unde vrei sa te transferi. Cu cat vei avea media mai mare decat a acestuia ai sanse mai mari sa-ti fie aprobat transferul.

| Sn4k3 a răspuns:

Depinde de liceu.

| Yurisa a răspuns:

De obicei, media cu care ai terminat anul respectiv trebuie sa fie mai mare decat a ultimului intrat de la profilul respectiv

| ChrisAK47 a răspuns:

Depinde de liceu. De exemplu la liceul meu s-a intrat cu 9, 70.