| Alecz_Alexandru_1992 a întrebat:

Dati-mi si mie niste pareri in legatura cu universitatea ovidius Tehnica dentara Constanta. Sa intru acolo e buna facultatea, e de viitor?

2 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Normal ca e de viitor, ca toata lumea-si face dinti. acum depinde insa si de tine cat de talentat esti si cat de bine lucrezi. tehnicienii dentari pot lucra la ateliere mari de tehnica dentara sau isi pot face si propriul atelier. lucrezi dinti pentru mai multi medici, deci aproape ca e mai bine ca un medic stomatolog, dar ti-am zis, depinde numai de tine cat de bine o sa lucrezi si implicit cati bani o sa faci pentru ca daca pacientii nu stunt multumiti de dintii pe care li-i faci medicii renunta sa-ti mai dea comenzi.

| WhiteMoth a răspuns:

'Tehnica dentara' a.k.a. sa te faci dentist? Eu zic ca e de viitor meseria, adicaaa, toata lumea are... dinti gen.