| denisa03 a întrebat:

De ce unele profesoare/profesori ne dau atatea teme in vacanta? Vacanta ar trebui sa fie o pauza, nu inteleg, muncim destul la scoala mai ales ca mie mi-a dat o gramada de temesad

Răspuns Câştigător
| kasty a răspuns:

Furnicutza draga dc incepeai sa faci temele de la inceputul vacantei si nu pe ultima suta de metri nu ti se parea asa multe teme de vacanta.
De ce dau teme pe vacanta? E un fel de recapitulare a materiei pentru nu a uita ceea ce ai facut in timpul anului... si pentru ca le place "sa va tortureze"laughing
pup

7 răspunsuri:
| zalisa a răspuns:

Poate fiindcă unii dintre elevi au avut deja vacanţă în timpul anului şcolar...

| alina58 a răspuns:

Pentru a nu uita ce ai acumulat intr-un an de scoala! Daca ai fi facut in fiecare zi cate putin pun pariu ca ai fi terminat. Dar, asa suntem noi mai mult ne plangem decat sa incercam sa rezolvam problema.
A da, si banuiesc ca daca profesorii nu te-ar stresa si nu ai invata nimic, la sfarsitul clasei a 12-a tot pe ei vei da vina, ca din cauza lor nu ti-ai luat bacul!

| RazvanStefan a răspuns:

Ok poate temele sunt prea multe.dar daca nu faci nimic toata vacanta la scoala o sa fi praf. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Temele de vacanță sunt foarte importante și folositoare, fixează în memoria de lungă durată ceea ce ai învățat în anul anterior. Important e să le lucrezi după un anumit program, să nu le lași pe ultimele zile de vacanță.
Vă invit pe toți pe http://lecturirecenzate.ro/ Vă va folosi la școală.

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Sunt folositoare temele pe vacanta, dar unii profesori dau prea mult... adica eu sunt la mate-info si am de scris mai mult la franceza decat la mate... cam ciudat, dar profesoarei nu i se pare anormal ^_^.
Ma rog, asta e... le faci si scapi.

| cristina107 a răspuns:

Pentru ca creierul să nu-și iasă din formă.

| denisa03 explică:

Oricum sunt Olimpica la mate happy big grin