| Addaa1998 a întrebat:

Eu tot nu inteleg de ce trebuie sa iesim afara in pauza la scoala, de obligatie.......mai ales in scoala generala!

9 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Ca sa-ti aeriseti creierul,sa se aeriseasca clasa si sa te joci,caci jocul este stimulator,ca sa poti sa o iei de la inceput ora urmatoare cu forte proaspete.
Treaba nu se refera doar la copiii mari ci la toti elevii. De aceea se cheama "pauza", ca sa nu mai faci lectii, sa nu mai repeti, sa nu mai copiezi temele nefacute de la colegi, ci sa te relaxezi.

| valentingb a răspuns:

Sunteti obligati sa iesiti din clasa? Unde e lagarul asta de scoala?

| AtateaConditii a răspuns:

Sa se aieriseasca scoalalaughing motiv cam prostesc dar mai ales vara.

| RedNose a răspuns:

Nu cred ca esti obligat sa iesi afara mai ales pe frigul asta, iesi doar daca vrei daca nu stai pe hol sau in clasahappy

| inconscient a răspuns:

Sa inghetam degeaba si sa racim! La noi fac baietii galagie si ne da afara pe toti ca pe niste caini! laughing Credeam ca numai la noi e asa! Dar m-am inselat! Asa le vine lor pe chelie! Nu e drept! Protestez! Fac greva! big grin

| 01rukia01 a răspuns:

Bucura-te de asta cat mai poti, la mine la scoala nu ne lasa sa iesim in curte, nici macar la chiosc, pauze de 5 min, cea mare de 10, ore de la 7:30
deci tu n-ai de ce sa te plangi, mi-ar placea sa ne oblige sa iesimbig grin

| Alex11221122 a răspuns:

Pai sa iti limpezesti mintea, ca in clasa ne-o toaca cu tot felul. Dupa parerea mea nu ar trebui sa ne scoata afara ca asa au ei chef.

| accescrang a răspuns:

Ca sa te recreezi(de aceea se numeste recreatie)..sa-ti oxigenzi creierul si sa te relaxezi dupa ora. Sportul si aerul curat ajuta creierul la o mai buna functionare.

| Mikaaaaa a răspuns:

Pentru odihna?