| Racoviteanu_Beatrice_1999 a întrebat:

Deci eu sunt buna la romana,istorie,geografie,engleza, adica sunt foarte buna am mereu media 10 si sunt la cel mai bun liceu din oras.
Faza e ca eu vreau sa dau la drept,doar ca am auzit ca nu prea am sanse sa am un salariu asa de bun,nu stiu daca e adevarat.
Vreau sa-mi dati detalii despre facultatea de drept din Bucuresti si daca am sanse sa am in viitorul apropiat un salariu bun, adica foarte bun.
Multumesc frumos! Dau funda la cel mai bun raspuns!

3 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Te cam lauzi cu notele tale de 10, că ești foarte bună.
În primul paragraf din textul tău ai trei virgule lipsă.
Plus că, per total, ideile sunt puțin cam anapoda concepute.

| rocket1204 a răspuns:

Buna Beatrice! Poti avea un salariu bun. Intra pe site-ul oficial al facultatii si gasesti acolo detalii legate de admitere si examene precedente. Cred totusi sa meseria trebuie sa ti-o alegi si in funtie de remunerare, desigur, dar si in funtie de cat de mult iti place. Citeste mai mult despre avocati, judecatori, magistrati etc, ce poti iesi de la aceasta facultate si vezi daca ti se potriveste. Mult succes!

| FearIsALiar a răspuns:

Salariul ca si avocat se ia dupa numarul curent de cazuri.(Asa stiam)Deci o publicitate buna=mai multi clienti=mai multi bani. Daca ai pile poti face Dreptul.