| Lynna a întrebat:

Deci eu sunt in clasa a 8 a. Si ma uit pe brosura cu licee. Pana sa o primesc vroiam sa dau la liceul Alexandru Odobescu din Pitesti pe filologie dar in brosura gasesc numai Odobescu filologie bilingv engleza sau franceza. Eu am dat la bilingv la engleza dar am luat 59 de puncte si am fost respinsa.Deci trebuia sa iau neaparat bilingvul ca sa intru la filologie? Cine ma lamureste?

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Asta inseamna ca, anul asta, la Odobescu nu au decat o singura clasa si aia cu bilingv-engleza. Asa ca, avand in vedere ca ai fost respinsa la test, nu vei putea folosi acel cod. Vezi la ce alte licee exista clase de filologie, fara bilingv. Poate gasesti vreuna cu intensiv-engleza, ca acolo nu-ti trebuie testul.

1 răspuns:
| whatevernvm a răspuns:

Pai trebuie sa iei bilingvistica daca vrei sa intrii la limbi straine, bineinteles. Dar la filologia normala(romana) nu iti trebuie. De ce nu cauti alt liceu din pitesti unde e filo? Eu sunt din Campulung si m-am uitat pe brosura, si, intr-adevar nu este la Al Odobescu filologie normala, dar daca nu ai fost respinsa nu mai poti intra acolo.