| Daria00 a întrebat:

Stie cineva cand se da examenul de bilingv in Pitesti la Liceul Alexandru Odobescu ori Zinca Golescu?

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Probele de "bilingv" se susţin în perioada 25-28 mai 2016!

"Probele de verificare a cunoştinţelor de limbă modernă sau maternă :
19-20 mai 2016 Eliberarea anexelor fişelor de înscriere pentru elevii sau absolvenţii care doresc să participe la probe de verificare a cunoştinţelor de limbă modernă sau maternă
23-24 mai 2016 Înscrierea candidaţilor pentru probele de verificare a cunoştinţelor de limbă modernă sau maternă
25-28 mai 2016 Desfăşurarea probelor de verificare a cunoştinţelor de limbă modernă sau maternă
30 mai 2016 Afişarea rezultatelor la probele de verificare a cunoştinţelor de limbă modernă sau maternă Depunerea contestaţiilor la probele de verificare a cunoştinţelor de limbă modernă sau maternă, acolo unde metodologia permite acest lucru
31 mai 2016 Afişarea rezultatelor finale, după contestaţii, la probele de verificare a cunoştinţelor de limbă modernă sau maternă
Transmiterea către comisia de admitere judeţeană/a municipiului Bucureşti a listelor cu rezultatele finale la probele de verificare a cunoştinţelor de limbă modernă sau maternă
1-2 iunie 2016 Ridicarea anexelor fişelor de înscriere de la unităţile la care candidaţii au susţinut probele de verificare a cunoştinţelor de limbă modernă sau maternă
7 iunie 2016 Depunerea de către candidaţii care au participat la probele de verificare a cunoştinţelor de limbă modernă sau maternă a anexelor fişelor de înscriere la unităţile de învăţământ gimnazial absolvite" - SURSA = Calendarul din Ordinul M.E.C.Ş. nr. 5082/2015.

Toate cele bune!

| bursuc001 a răspuns (pentru bursuc001):

Vezi detalii despre Evaluarea Naţională din 2016 în Ordinul nr. 5081/2015 de la linkul :
http://lege5.ro/......-2015-2016

http://subiecte2016.edu.ro/2016/evaluarenationala/legislatie/

Vezi detalii despre admiterea la liceu 2016 în Ordinul M.E.C.Ş. nr. 5082/2015 de la linkul :
http://lege5.ro/......-2016-2017

Vezi detalii despre Evaluarea Naţională în răspunsul pe care l-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......u-peste-6/

Apropo : a apărut Ordinul M.E.N.C.Ş. nr. 3069/14.01.2016 privind organizarea și desfășurarea Simulărilor - vezi detalii despre Simulări la linkul oficial :
http://www.edu.ro/index.php/articles/23873

| EneCristian a răspuns:

Mai bine te duci si intrebi personal nu de alta dar e cel mai bine( poate se schimba vreo data si te iei dupa noi mai si ratezi examenul). Bafta