| keytleen a întrebat:

Dupa vacanta asta de vara intru in clasa 9 la liceu si m-ar interesa dupa cat timp pot sa ma transfer la alt liceu in alt oras? Dupa ce se termina semestrul 1?

Răspuns Câştigător
| Corina a răspuns:

Daca ai bani si pile la liceul la care doresti sa te muti, o poti face chiar si inainte de inceperea anului scolar. In caz contrar, va trebui sa termini semestrul I si in limita locurilor disponibile de la acel liceu sau cu "bunavointa" directorului, te vei putea transfera. Bafta oricum!

| keytleen explică (pentru Corina):

Cum adica pile?

| keytleen explică (pentru Corina):

Pot sa ma transfer la alt liceu numai dupa ce termin semestrul 1? Mai devreme nu se poate, poate daca dau niste bani ca sa pot sa ma transfer mai repede?

| keytleen explică (pentru Corina):

Eu as vrea mai devreme nu dupa terminarea semestrului 1? offfffffffffffff

| Corina a răspuns (pentru keytleen):

Pile = Relatii, cunostinte

| Corina a răspuns (pentru keytleen):

Dupa cum ti-am mai spus, daca ai ceva cunostinte la acel liceu, sau pe cineva care cunoaste vreo persoana din cadrul liceului, poti sa te transferi chiar inainte de inceperea semestrului I (contra unei spagi, evident!) Deci, ar fi cazul sa-ti pui relatiile in miscare, caci nu mai e mult pana incepe anul scolar. In caz ca nu cunosti pe nimeni care te-ar putea ajuta, incearca chiar la secretara sau chiar administratora liceului. Au destula influenta in cadrul liceului! Evident ca parintii tai trebuie sa fie cei implicati.

11 răspunsuri:
| Slavian a răspuns:

Daca directorul este amabil poti la terminarea semestrului 1, numai ca liceul in care vrei sa te muti trebuie sa aiba locuri libere si sa te accepte in proportie de medie sau bani big grin. In caz contrar te muti anul viitor.
Mult noroc!

| keytleen explică (pentru Slavian):

Daca platesc niste bani buni as putea sa ma transfer la alt liceu in alt oras dupa sfarsirea semestrului 1?

| Slavian a răspuns (pentru keytleen):

Eu cred ca da happy

| keytleen explică (pentru Slavian):

Multumesc

| keytleen explică:

Am nevoie de raspunsuri urgente.Multumesc Funda

| andreyutza09 a răspuns:

Da, dupa sfarsirea semestrului 1!