| anonim_4396 a întrebat:

e mai usor la profilul de turism si alimentație sau la protectia mediului?
Eu am intrat la turism si alimentatie si voiam sa va mai intreb si cate sanse sunt sa iei bacul, se da un bac usor?

Răspuns Câştigător
| asperger3 a răspuns:

Lucrurile se pot schimba intre timp...
Parerea mea(tinand cont de actualele materii pentru turism sau protectia mediului la bac)este turismul daca esti bun/a pe socio-umane(logica psihologie economie sau filozofie-NU sunt sigur daca poti da-)dar daca esti bun/a pe chimie/fizica/biologie protectia mediului.
Depind de asemenea matematica(ai aceleasi subiecte in ambele parti DAR depinde de ce iti pica)si romana(idem romana, eu am avut noroc ca mi-a picat dramaticul anul asta ca altfel picam-CE-I drept nu mi-a placut ca si materie romana- )